Ukraine is a capital of great people!
Please, support Ukrainian suppliers and army
Контакти
Джонатан Руссо про те, як поводитися на яхті, щоб вас запросили ще. Що не слід говорити власнику яхти і які фото краще не постити в Instagram Джонатан Руссо про те, як поводитися на яхті, щоб вас запросили ще. Що не слід говорити власнику яхти і які фото краще не постити в Instagram
Lifestyle Листопад 19, 2023

Джонатан Руссо про те, як поводитися на яхті, щоб вас запросили ще. Що не слід говорити власнику яхти і які фото краще не постити в Instagram

Що не слід казати власнику яхти і які фото краще не постити в Instagram, а також чому Мерайя Кері найгірший радник при виборі стилю для яхтингу. Джонатан Руссо — гонщик класу Etchells і досвідчений яхтсмен із 30-річним стажем, власник Sabre 38 Sachem, написав статтю для відомого журналу Observer. У ній він дає поради тим, хто вперше отримав запрошення на яхту.

Про що говорити і коли краще промовчати під час спілкування з власником яхти, щоб це було не єдине запрошення і вас не залишили на якомусь безлюдному острові. У статті ви дізнаєтеся про ці та інші не менш важливі нюанси.

Будьте впевнені, якщо ви збираєтеся вирушити в подорож на яхті, то це буде найбільш незабутня подія всього літа. Формально, кажучи слово «яхта», ми маємо на увазі прогулянковий катер, який не використовується для комерційної риболовлі та який не є засобом для перевезення пасажирів. Навіть 9-метровий моторний катер можна сміливо віднести до цієї категорії.

У межах цієї статті ми використовуватимемо слово «яхта», маючи на увазі велике судно, що потребує принаймні одного професійного члена екіпажу. Як правило, це стосується яхт завдовжки не менше 18 метрів.
Уміти керувати яхтою зовсім не обов’язково, але важливо мати загальне уявлення про те, що знаходиться на ній, якщо ви хочете отримати повторне запрошення.

Вам потрібно мати загальне уявлення про те, що на ній знаходиться.

Насамперед, потрібно знати, що існує два типи яхт: моторна і вітрильна, суть яких відрізняється, так само, як і характер їхніх власників. Далі ми наводимо кілька порад про те, що слід і що не потрібно робити на борту.

Вас запросили на моторну яхту.

Зберіть інформацію про яхту. Не має значення, від кого ви отримали запрошення, від друга чи родича, заґуґліть, де було зроблено яхту, її розміри і т. ін. Власник буде вражений вашими знаннями про його судно. Яхтинг такого рівня потребує значних інвестицій, тож власники з радістю згадують ім'я дизайнера, верф, де судно було зроблено, а також говорять про його модель. Це також варто взяти на замітку.

Якщо ви перебуваєте на яхті, зробленій Feadship, Benetti, Burger або якоюсь іншою голландською верф’ю, знайте — ви на винятковому судні. Дайте власнику зрозуміти — ви усвідомлюєте всю значущість його дітища.
Якщо яхта належить до серійних моделей і була зроблена такими верфями, як Trinity або Choy Lee, — краще нічого не говорити.

Засвойте базову термінологію. Вбиральня на судні називається гальюн, кормою називають задню частину яхти. На борту немає понять «ліворуч» або «праворуч», є тільки «по правому борту» і «по лівому борту». Хто дизайнер? Історія яхти має велике значення для її власника. Іменитий дизайнер стане чудовою темою для початку розмови.

Цінуйте їхні зусилля. За яхтою ретельно доглядають, якщо в неї є капітан і команда, і всі вони отримують оплату за свою працю. Підкресліть у розмові натерті до блиску лаковані меблі, відполіровані ручки та бездоганний дизайн інтер'єру. У власників «пунктик» щодо цього, тому розмова вийде цікавою.
Відмінним початком розмови буде, якщо ви запитаєте куди власник яхти на ній ходить і де залишає її зимувати. Також можна поцікавитися, як він проводить вільний час на борту. Усі ці теми допоможуть вам налагодити спілкування з власником.

Не говоріть про економію палива. Проблема забруднення навколишнього середовища дуже актуальна в яхтингу, при цьому кожна компанія заявляє, що їхня продукція екологічно безпечна. Насправді ж, придбати приватну яхту — це чи не найгірше, що можна зробити для довкілля. Витрати пального обчислюються галонами на годину, і, повірте, реальні цифри вас не втішать. Вартість заправки 27-метрової яхти може доходити до 25 000 $. Тому краще не заводьте розмову про витрати на екіпаж, утримання яхти, її ціну та подібне. Ви тут, насамперед, для того, щоб отримати задоволення від подорожі на яхті.

Ви тут, насамперед, для того, щоб отримати задоволення від подорожі на яхті.

Вас запросили на вітрильну яхту.

Якщо яхта створена Swan, Hinckley або Wally, будьте впевнені, що ви перебуваєте на вельми дорогому судні.

Ведучи бесіду, підкресліть якість того, що вас оточує. Якщо яхта була спроектована Біллом Тріппом молодшим, Біллом Тріппом III, Тедом або Чаком Худом, вам слід сказати, що вони найкращі у своїй справі.

Довідайтеся про ходіння під вітрилом. Це не на стільки важко, як може здатися. Просто запам’ятайте, що стакселем називають переднє вітрило, а грот — вітрило, яке за ним. Природно, важче запам’ятати, коли є три і більше вітрил, тому, для початку, візьміть на озброєння хоча б ці два терміни. Також почитайте про напрямки вітру, у яких він може дмухати.

Як ми вже згадували раніше, поговоріть із власником про його пригоди на яхті. Запитайте його, чи виходив він в океан і чи брав участь в офшорних регатах. Також можна поцікавитися, чому серед класичних, перегонових і круїзних він обрав саме цей тип яхти.

Яхтсмени не терплять дурних. Ніколи не ставте запитань на кшталт цього: «А яхта може перевернутися?». Також ніхто не вийде з вами в море під час шторму. Не має значення яка це яхта, вітрильна чи моторна, всім доведеться повернутися. Ставлячи такі дурні запитання, дуже легко вивести власника з рівноваги. Якщо яхту кренить, а ви починаєте нервувати, прийміть той факт, що це нормально і просто посміхайтеся.

І на моторній, і на вітрильній.

Попросіть показати вам інтер'єр, поки яхта ще біля причалу, щоб уникнути виникнення морської хвороби. Найшвидший спосіб заробити її — це спуститися вниз яхти, коли та вже виходить у море. Залишайтеся на палубі та спостерігайте за тим, що відбувається на березі. Зациклюватися на самопочутті в цей момент — це найгірше, що ви можете зробити.

Візьміть теплі речі. Зазвичай, у морі холодніше, особливо, коли погода вітряна, а ви перебуваєте на парусній яхті. Навіть якщо на пляжі вам було спекотно, вам все одно слід одягнути теплі речі. Одягніть той одяг, у якому вам буде комфортно. Але будьте уважні, лебідки і рухомі частини яхти можуть зачепити одяг, тому нічого мішкуватого або надто довгого. Не дотримуйтесь порад Мераї Кері, яхта — це не нічний клуб — одягайтеся відповідним чином.

Проявіть повагу до екіпажу. Усі члени команди — це висококласні професіонали. Вони виконують свою роботу, тому не намагайтеся загравати з ними, просячи намазати спинку сонцезахисним кремом. Призначення бінокля спостерігати за безкрайніми горизонтами і віддаленими землями, а не розглядати яхти більшого розміру, які пропливають повз. І навіть не здумайте говорити про ці яхти, які навіть мають дорожчий вигляд. Захоплюйтеся ними, але тихо, про себе. Не викладайте в Instagram фото інших яхт, інакше не бачити вам ще одного запрошення!

Щасливої подорожі!

Сергій Кравченко
Сергій Кравченко
Майстер такелажних робіт

Інші статті

{{ post.info.categoryName }} {{ post.info.date }}

{{ post.info.name }}

{{ post.info.authorName }}
{{ post.info.authorPosition }}
{{ post.info.authorDef }}